Mini1store

Bebek giyim ve aksesuar sektöründe yeni bir marka olmayı hedefleyen ministore.com satışlarını sadece dijital kanallar aracılığı ile yapmak istedi. Bu bağlamda E Ticaret sitesi kurma isteği ile bizi buldular.

Talep Edilen

Piyasada satılan standart ve alışılmış E Ticaret site tasarımlarının dışında, daha şirin ve şık tasarımlı, rekli ama sade bir tasarım talep edildi. Logo tasarımı ile sitenin tasarımının bir bütün olarak görünmesi talep edildi.

Çözüm

Yazılım olarak Opencart açık kaynak kod e ticaret çözümü seçildi. Kız, erkek çocuk kategorilerine özel renkler ve logo yapıldı. Pazar yerleri ile otomatik entegrasyon sağlandı. Böylelikle web sitesine eklenen ürün aynı zamanda Trendyol, Hepsiburada gibi pazar yerinde de satışa çıktı.

Sonuçlar

İlk ay ürünlerin %20’si satıldı. Sosyal medya üzerinden siteye gelen kullanıcılar siteden alış veriş yaptı. Pazar yerleri ile sağlanan entegrasyon sayesinde adını duyurarak satıl yaptı.

25% less CTR

20% less CPA

272% ROI

8452 Unique Visitor

NELER YAPTIK ?

E ticaret site kurarak fiziksel bir mağaza açmadan müşterimizin satış yapmasını sağladık. Logo ve kurumsal kimliği çalıştık, sosyal medya yönetiminde dizayn standartlarını oluşturduk. Google Shopping reklam yönetimi sayesinde ürünlerini sitesinden satmasını sağladık.

E Ticaret Sistemi

Opencart açık kaynak kod E Ticaret yazılımı kuruldu. Tema entegrasyonu, ürün girişi yapıldı. İrsaliye ve e fatura entegrasyonu yapıldı.

Online Reklamcılık

Google Shopping ile ürünlerinin arama sonuçlarında görünmesini sağladık. Fedd oluşturarak ürünleri otomatik olarak Google Adwords yapısına aktardık. Siteyi Facebook’a entegre ederek ürünlerin otomatik olarak reklama çıkmasını sağladık.

Entegrasyon

Trendyol ve Hepsiburada için entegrasyonlar yapılarak ürünleri otomatik olarak pazaryeri mağazasına eklendi

Kurumsal Kimlik

Logo tasarımı, sosyal medya post formatları yapılarak marka oluşturuldu.