[cmsmasters_row data_shortcode_id=”0h158u0v7n” data_padding_bottom_mobile_v=”0″ data_padding_top_mobile_v=”0″ data_padding_bottom_mobile_h=”0″ data_padding_top_mobile_h=”0″ data_padding_bottom_tablet=”0″ data_padding_top_tablet=”0″ data_padding_bottom_laptop=”0″ data_padding_top_laptop=”0″ data_padding_bottom=”50″ data_padding_top=”0″ data_bg_parallax_ratio=”0.5″ data_bg_size=”cover” data_bg_attachment=”scroll” data_bg_repeat=”no-repeat” data_bg_position=”top center” data_color=”default” data_bot_style=”default” data_top_style=”default” data_padding_right=”3″ data_padding_left=”3″ data_width=”boxed”][cmsmasters_column data_width=”1/1″ data_shortcode_id=”mcf5ty9xpm” data_animation_delay=”0″ data_border_style=”default” data_bg_size=”cover” data_bg_attachment=”scroll” data_bg_repeat=”no-repeat” data_bg_position=”top center”][cmsmasters_image shortcode_id=”g5yylf77l6″ align=”left” animation=”rotateIn” animation_delay=”0″]14092|https://www.sitehizmet.com/wp-content/uploads/2019/02/sitehizmet-seo.jpg|full[/cmsmasters_image][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row][cmsmasters_row][cmsmasters_column data_width=”1/1″][cmsmasters_text]

“SEO” (Search Engine Optimization), kısaltmasıdır. Arama motorları SEO işlemleri ile web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik kriter düzenlemelerdir. (Search Engine Optimization) Türkçe de Arama motoru optimizasyonu demektir.

Arama motoru optimizasyonu, çevrimiçi bir kitleye ulaşmak isteyen tüm işletmeler için önemli bir pazarlama kanalıdır. Doğru bir strateji ile daha fazla trafik ve daha fazla potansiyel müşteri elde edebilirsiniz. Bu da, işletmeniz için daha fazla satış ve daha fazla ticari büyüme demektir.

SEO, bir web sitesi hakkında arama motorları için yapılan tüm iyileştirme çalışmaları olarak tanımlanabilir. Arama motoru optimizasyonu yani SEO ile amaç web sitesinin değerini artırarak arama motorunda daha üst sıralara çıkması ve dolayısı ile site ziyaretçi sayısının artırılmasıdır.

ASO, mobil uygulama SEO çalışması olarak bilinmektedir. Açılımı ise “App Store Optimizasyon”dur. Uygulama marketindeki bir uygulamanızı daha fazla kitleye ulaştırmak için yapılan SEO çalışmasıdır. Yapılacak çalışmalar hedefleriniz doğrultusunda ticari, itibari, marka veya prestij gibi farklı kazanımlara odaklı stratejilerle gerçekleştiriyoruz.

Sitehizmet hem seo hem de aso konusunda deneyimli ekibi ile hizmet vermektedir.

ASO, Türkçesi “uygulama market optimizasyonu” olan App Store Optimization kelimelerinin baş harflerinin yanyana gelmesiyle oluşan dijital pazarlamanın yükselen değerlerinden bir tanesidir. ASO Nedir? sorusunun cevabı SEO Nedir? sorusunun cevabındaki gibi arama motoru için yaptığımız optimizasyonun app store olarak bahsettiğimiz uygulama marketlerinde yapılması olarak özetle tarif edebiliriz.

Biraz daha detaylı anlatmak gerekirse arama motoru optimizasyonu için sitemizde yaptığımız geliştirmeleri uygulama marketlerinde yer verdiğimiz uygulama sayfalarımızda gerçekleştirerek uygulamalarınızın Play Store ve/veya Apple App Store üzerinde daha üst sıralarda çıkmasını sağlamak için yaptığımız işlemlerin tamamına verilen isimdir.

Uygulama market optimizasyonu yaptığınızda reklam maliyetlerinin azaltılması, uygulama marketlerinde üst sıralarda yer alma, rakiplerinizde daha önde yer alma, anahtar kelimelerde üst sıralarda yer alma ve Google arama sonuçlarında yer alma gibi ciddi kazanımlar elde edersiniz.

Uygulama marketlerindeki sayfalarınızın görselleri, seçtiğiniz anahtar kelimeler, tanıtım metinlerindeki kullandığınız kelimeler, rekabet içerisinde olduğunuz rakiplerinizin uygulama marketlerindeki durumları, uygulamalarınızın aldığı yorumlar ve uygulamalarınızın reytingi birbirini tamamlayan bir yapıda uygulama marketinde bulunmalıdır. Bu verilerle birlikte uygulamalarınızın ismi, uygulamalarınızın tasarımı ve uygulamanızın işletim sistemine uygun olması da ASO Nedir? sorusunun alt başlıklarını oluşturmaktadır.

[/cmsmasters_text][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row]