Günümüzde internet kullanıcıları, ürünleri araştırmak, hizmetleri bulmak veya bilgi edinmek için arama motorlarını sıklıkla kullanmaktadır. Bir web sitesi sahibi olarak, hedef kitlenizin web sitenizi bulabilmesi ve organik olarak trafiğinizi artırabilmesi için arama motorlarında üst sıralarda yer almanız önemlidir. İşte bu noktada devreye SEO (Search Engine Optimization – Arama Motoru Optimizasyonu) girer.

SEO Nedir?
SEO, web sitelerinin arama motorlarında daha görünür olmasını sağlayan bir dizi teknik ve stratejiden oluşan bir süreçtir. SEO, organik (ücretsiz) arama sonuçlarında web sitenizin sıralamasını artırmayı hedefler. Arama motorları, kullanıcıların arama sorgularına en uygun sonuçları sunmak için çeşitli faktörleri dikkate alır ve bu faktörler doğrultusunda web sitelerini sıralar.

SEO Nasıl Çalışır?
SEO’nun çalışma prensibi, arama motorlarının web sitelerini tarayarak içeriklerini analiz etmesi ve algoritmalara göre sıralamasını belirlemesine dayanır. Arama motorlarının algoritmaları sürekli olarak güncellenir ve geliştirilir, bu nedenle SEO stratejilerini güncel tutmak önemlidir. SEO’nun ana bileşenleri şunlardır:

Anahtar Kelime Araştırması: Hedef kitlenizin arama yaptığı anahtar kelimeleri belirlemek önemlidir. İlgili anahtar kelimeleri kullanarak içerik üretmek, web sitenizin arama sonuçlarında daha yüksek sıralarda yer almasını sağlar.

Teknik SEO: Web sitenizin teknik altyapısını optimize etmek önemlidir. Site hızı, mobil uyumluluk, URL yapılandırması, site haritaları gibi unsurlar teknik SEO’nun önemli parçalarıdır.

İçerik Optimizasyonu: Web sitenizin içeriğini optimize etmek, arama motorlarına daha iyi anlaşılır ve değerli bir içerik sunduğunuzu gösterir. Başlık etiketleri, meta açıklamaları, alt başlıklar ve anahtar kelime kullanımı gibi faktörler içerik optimizasyonunun bir parçasıdır.

Bağlantı Oluşturma: Diğer web sitelerinden kaliteli bağlantılar elde etmek, web sitenizin otoritesini artırır ve arama motorları tarafından daha iyi sıralanmasını sağlar. Organik bağlantılar elde etmek için ilgi çekici içerikler üretmek ve diğer sitelere değer sağlamak önemlidir.

Kullanıcı Deneyimi: Web sitenizin kullanıcı dostu olması ve iyi bir kullanıcı deneyimi sunması, SEO performansınızı etkiler. Hızlı yükleme süreleri, kolay navigasyon ve mobil uyumlu tasarım kullanıcı deneyimini artıran unsurlardır.

Sonuç:
SEO, web sitenizin arama motorlarındaki görünürlüğünü artırmak ve organik trafik elde etmek için önemli bir stratejidir. Anahtar kelime araştırması, teknik SEO, içerik optimizasyonu, bağlantı oluşturma ve kullanıcı deneyimi gibi temel SEO stratejilerini uygulayarak web sitenizi optimize edebilir ve arama motorlarında daha üst sıralara yükseltebilirsiniz. Unutmayın, SEO sürekli bir çalışma gerektirir ve güncel trendleri takip etmek önemlidir.

Satış Ortaklığı Nedir
Satış ortaklığı, kullanıcıların satış ortaklığında bulunduğu şirketin hizmetlerini veya ürünlerini potansiyel müşterilere tanıtarak satması sonucunda komisyon aldığı bir pazarlama sistemidir.

Satış Ortaklığının Avantajları
Site Hizmet’e yönlendirdiğiniz her müşterinin işi için, iş başına net kardan %25 komisyon kazanırsınız. Müşteriye hizmeti pazarlamak tamamen bize aittir. Siz sadece çözüm ortağı olarak Sitehizmet ile çalıştığınızı söylersiniz ve müşteriyi bize yönlendirirsiniz. Hizmeti pazarlamayacağınız için teknik bilgiye sahip olmanız gerekmez.

Satış Ortaklığı Süreci Nasıl İşler
Adım 1: Potansiyel Müşterilere Ulaşın
Sitehizmet’in sunduğu hizmetler ile ilgilenen potansiyel müşterilere ulaşın.

Adım 2: Müşterileri Yönlendirin
Hizmetlerimizle ilgilenen potansiyel müşterileri Whatsapp, Email veya Şirket Hattımıza yönlendirin.

Adım 3: Hizmet Süreci
Müşteriye gerekli bilgileri sunalım ve hizmete başlayalım. Müşteriyle anlaştığımız sürede hizmeti teslim edelim ve müşteriden hizmetin teslimine dair onay alalım.

Adım 4: Size Komisyon Verelim
Müşteriye anlaştığımız fiyattaki net kar üzerinden size %25 komisyon verelim.

Komisyon Oranı Nasıl Hesaplanır
Örnek: Bir müşteri yönlendirdiniz ve bu müşteriyle kdv dahil 15000 TL’ye anlaştık. Hizmeti tamamladık ve müşterinin onayını aldık. 15000 TL’de ortalama 3000 TL maliyet ve %18 kdv (2280 TL) oluştuğunu varsayalım. Maliyet ve kdv oranını çıkartınca 9720 TL kaldı. 9720 TL’nin %25’si 2430 TL. Bu durumda 15000 TL’lik bir işten 2430 TL kazanmış oldunuz. Bazı hizmetlerde maliyet düşüktür, bazılarında ise yüksektir. Bize ulaşarak satışını yapacağınız hizmeti ve müşteri taleplerini belirtirseniz hizmet fiyatından maliyet ve kdv oranını çıkartıp kalan %25’lik komisyon oranını belirtebiliriz.

Pazarlayabileceğiniz Hizmetler
Sunduğumuz hizmetleri aşağıda listeledik. Hizmeti incelemek için yazının üzerine tıklayarak hizmet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

E-ticaret Sitesi
Anahtar Teslim Website
Web Yazılım Geliştirme
WordPress Hız Optimizasyonu
WordPress Güvenlik Optimizasyonu
WordPress Hata Ayıklama
WordPress Özelleştirme
Tek Seferlik SEO
Aylık SEO
Tek Seferlik Backlink
Aylık Backlink

 

Bize sitemizdeki whatsapp butonunu tıklayarak ulaşabilirsiniz.

“Biz zaten markayız” kompleksimizle, kendimizi dahi inandırdığımız yalanlarla, reklam yaptık marka olduk inancıyla, fiyat indirimi oyunlarıyla, pazarda rekabeti kıskançlık sanmakla ve müşteriyi aptal yerine koyan tavrımızla aslında çok da zor olmayan markalaşma sürecini komplike yapıyoruz.

“Brand is love, marketing is marriage, sales is sex”

Marka Aşktır

Evet marka bir aşktır. Gitgide büyüyen egolardan uzak oldukça güzelleşen bir aşk. iPhone yeni çıktığında sabahın 4 ünde Apple mağazasının önünde kuyruğa giriyorsan marka aşktır. Sırf markası yüzünden pahalı bile olsa o ürünü seçiyorsan bu bir aşktır.

Pazarlama Evliliktir

Pazarlama ise aynı evlilik gibi hesap kitap işidir. Matematiktir, veridir, araştırmadır, exceldir. İyi bir bütçe planı, eşinizin çocuklarınızın derdine deva olur.

Ailenizle iyi zaman geçirip onları çok iyi tanımalısınız. Pazarlama satış değildir, Pazarlama marka yaratır.. Pazarlama pazarlamadır.

Doğru pazarlama stratejinizle, CRM-CEM-CLM sayesinde müşterinizle evlenirsiniz.

Satış Paradır

Şirketin olmazsa olmazlarından biridir Satış. Satış, para demektir. Para, satış demektir. Doğru pazarlama yöntemi ile sadakatinizi gösterir, satışın sürekliliğini de sadakatle gerçekleştirirsiniz.

Unutmayalım;
Marka olmak, markalaşmak basittir ama biz onu komplike yapmamamız gerekiyor.

Sosyal medya kelimelerini kısa zamanda en iyi benimseyen millet olabiliriz. Hemen hemen neredeyse hepimizin en az bir sosyal medya hesabımız mevcut. Bu sosyal medya hesaplarını gerek bilgi edinebilmek gerek başkalarını takip edip, “kim ne yapıyor” merakımızı gidermek için birçok amaçla kullanabiliyoruz. Bu konuda işler öyle bir boyuta geldi ki, gerek sosyal, gerekse profesyonel amaçla, sosyal medya hesaplarımızı yönetmek bile, başlı başına bir uğraş, bir sorun haline geldi. Bizim gibi düşünen birçok yazılımcı, bu duruma çözüm olarak farklı farklı programlar geliştirdiler. Sizlerle bu programlardan en iyi 5 adet derlemesi yaparak sunuyoruz.

1-) HootSuite

Hootsuite, 2008 yılında Ryan Holmes tarafından kurulmuş olan Vancouver merkezli bir çevrimiçi varlık yönetimi ve sosyal medya yönetimi platformudur. Türkiye ‘de daha yeni yeni popüler olmaya başlasa da, özellikle Amerika ve Avrupa ‘da gerçekten oldukça büyük bir ilgi gören bu yazılımın işleyişinden biraz bahsedeyim. HootSuite ‘e, istediğiniz tüm sosyal profillerinizi senkronize edebiliyorsunuz. Yani, bir diğer deyişle, eş zamanlı olarak, birden çok sosyal medya profilinizi yönetebiliyorsunuz. Programı buradan inceleyebilirsiniz.

2-) TweetDeck

TweetDeck, diğer uygulamalara ziyade, sadece Twitter ve Facebook hesaplarının yönetimi üzerine tasarlanmış bir uygulama. TweetDeck’in Amerika’daki hızlı yükselişi, geçtiğimiz yaz döneminde Twitter’ın da ilgisini çekti ve 40 milyon dolar karşılığında satın alındı. Zaten, siteye üye olduğunuz zaman, Twitter ‘ın temasıyla çok sayıda benzerlik taşıdığını siz de farkedeceksiniz. Programı buradan inceleyebilirsiniz.

3-) SocialPilot

Küçük ekipler için sosyal medya aracı olan SocialPilot, çok sayıda işbirliği özellikleri içerir. Çok çeşitli sosyal medya platformlarıyla çalışması, tüm sosyal varlığınızı bir yerden yönetmenizi kolaylaştırır. Programı buradan inceleyebilirsiniz.

4-) Sendible

Sendible ile Twitter, Facebook, Instagram, LinkedIn ve YouTube dahil belli başlı sosyal medya ağlarının tümüne ileti gönderebilirsiniz. Programların aralarından en iyileri diyebilirim. Programı buradan inceleyebilirsiniz. Ek bilgi; Sendible, sadece sosyal medya planlaması yapmaz. Ayrıca Facebook Ads ve Google My Business ile birlikte blog platformları (WordPress, TumbIr, Medium ve Blogger) için içerik yaratabilir ve planlayabilirsiniz.

5-) Radaar
RADAAR, Türk yazılımcılar tarafından birden çok markaya ait sosyal medya hesaplarını yönetmek için tasarlanmış güçlü bir sosyal medya yönetim platformudur. Sosyal medya için içerikler hazırlamak ve yayınlamaktan, yapılan çalışmaların performansını analiz etmeye kadar her adımda sosyal medya yöneticilerine yardımcı olur. Websitesi: www.radaar.io

Hızlı yüklenen bir web sitesi neden daha iyi kabul edilir?

Web sitesinin yüklenmesinde 1 saniyelik gecikme süresi, müşteri memnuniyetinde% 16’lık bir düşüşe,
dönüşümde% 7’lik düşüşe ve% 11 daha az sayfa gösterilmesine yol açar ve kullanıcıların % 40’ının
yüklenmesi 3 saniyeden uzun süren bir web sitesinden ayrılır . İleri teknolojiler sayesinde,
web sitelerini olabildiğince gösterişli hale getirmek, web sitelerinin hızından büyük ölçüde
ödün veren yaygın bir eğilimdir. Öyleyse çözüm nedir, daha çekici bir web sitesinden ödün vermek
ya da yükleme hızı pahasına çekici bir web sitesi almak mı? Çözüm, Web Sayfalarınızın yükleme
süresini kısaltan birkaç kullanışlı ipucunda yatar. İşte bunlardan birkaçı.

Bant Genişliğini Azaltın:

Genellikle 100kb ve daha büyük olan daha büyük yüksek kaliteli sayfalar çok büyük ve çok yavaştır. Sayfaların hızlı yüklenmesini sağlamak için en iyi yol, bunları “Sıkıştırma” olarak bilinen bir teknikle sıkıştırmaktır. Sıkıştırma, sayfaların Bant Genişliğini azaltır ve daha sonra HTTP yanıtını azaltır. Dosyanızı hızlandırmak için en iyi seçeneklerden biri, Gzip’i destekleyen tarayıcılar aracılığıyla İnternet seyahatlerindeki toplam trafiğin% 90’ından fazlasını Gzip biçiminde sıkıştırmaktır.

Kaynakların Küçültülmesi:

Şüphesiz, WYSIWYG kaynakları, geliştiricilerin bir web sayfası oluşturmasını çok kolaylaştırır, ancak bazen web sitesinin hızını bir dereceye kadar yavaşlatan karmaşık bir kod oluştururlar. Her kod parçası sayfanıza hacim eklediğinden, tüm ekstra satırları ve boşlukları ortadan kaldırmak çok önemlidir, böylece sayfalarınız olabildiğince temiz hale gelir. HTML’nin optimize edilmiş sürümü için, JavaScript ve CSS’yi küçültmek için PageSpeed ​​Insights Chrome Extension’ın yardımından yararlanabilirsiniz. Closure Compiler, JSMin ve YUI Compressor için.

Optimize Edilmiş Resimler:

İçeriğinizdeki büyük boyutlu resimler, web sayfanızın hızını düşürmek ve önemli ölçüde azaltmak için sonsuza dek sürer. Telaşa gerek yok! Sizi bu sorundan kurtaracak birçok akıllı resim düzenleme aracı vardır. Bu araçları kullanın ve resimlerinizi doğru boyutta kırpın ve mümkün olduğunca küçük tutun. Ayrıca, son kabul edilebilir seviyeye kadar renk derinliğini azaltın ve görüntü yorumlarını azaltın.

Dünyanın en çok kullanılan PHP/CMS (Content Management System) yazılımı WordPress, pek çok kişisel ve ticari sitenin alt yapısı durumunda. Gerek stabilitesi, gerekse SEO özellileri nedeniyle oldukça yaygın bir kullanıma sahip. Ancak buna karşılık bu sistemin bir dezavantajı bulunuyor. WordPress statik kodlu sitelerin tamamından daha fazla sistem kaynağı ve internet bandı kullanıyor. Dolayısıyla WordPress siteler doğru yapılandırılmazsa oldukça ciddi hız problemleri yaşanabiliyor. WordPress web sitesi hızlandırma nasıl yapılır? Sorusuna bu sayfada cevap arayacağız. Uygun Sunucuda Barındırma Yapın Her şeyden önce sitenizi WordPress ile uyumlu bir hosting hesabında barındırdığınızdan emin olun. Sitenizin kurulumu ve diğer tüm uygulamalardan önce doğru hostingi seçmek geliyor. Eğer hazırda kurulu bir siteniz varsa, sunucu özelliklerini kontrol etmeli, servis sağlayıcıya wordpress özelliklerini karşılayıp karşılamadığını sormalısınız. Eğer henüz kurmadıysanız, WordPress Hosting olarak satılan paketleri tercih etmeniz doğru olacaktır. Kurulu siteleri de yine bu sunuculara taşıyabilirsiniz. Bazı servis sağlayıcılar ücretsiz taşıma hizmeti de vermektedir. Kodlama hatalarından kurtulun Sitenizde daha önce kurulan eklentiler nedeniyle yavaşlama olabilir. Tarihi geçmiş, yani güncelliğini yitirmiş eklenti ve temalar da yine yavaşlamaya sebep olabilir. Ayrıca korsan temalar ve eklentiler de kodlama hatalarına neden olabilir. Bu nedenle temiz bir sisteme sahip olmak için; Legal Eklentiler Kullanın  Düzenli güncelleme yapın (Kaynak kodlar, sunucu özellikleri, temalar vb.) Eklenti çakışmalarını giderin Kod hatalarını giderin Scriptleri Azaltın Sitenizin görsel etkinliklerini düzenlemek ve eklentileri çalıştırmak için her sayfa yüklemesinde CSS ve java Scriptleri çalışır. Bu kodların aslında her yüklemede çalışmaları gerekli değildir. Sitenizi belirgin oranda yavaşlatan bu eklentilerin sadece gerekli olanlarının çalışmasını sağlamak sitenizi hızlandıracaktır. Bunun için eklentileri kullanabilirsiniz. JS Kombine etme, Css Kombine etme gibi seçenekleri kullanarak bu kodları küçültebilirsiniz.  Sıkıştırma Özelliğini Açın GZIP sıkıştırması, kodlarınızın açık biçimde yüklenmesini engeller ve çok daha hızlı bir yükleme sonucu elde edilir. Bu özellik kimi sunucularda otomatik olarak açıktır. Kimi sunucularda ise özel olarak kodlanması gerekebilir. Yine eklentiler aracılığı ile bu sorunu çözebilirsiniz. Örneğin…

Devamını Oku

The post WordPress Web Sitesi Hızlandırma Önerileri appeared first on My CMS.

CMS ya da .ASP, web sayfalarını kolayca ve hızlı bir şekilde oluşturmak, yönetmek, tasarlamak ve yayınlamak için bir dizi entegre araç içeren gelişmiş bir yazılım paketidir. .ASP tabanlı web sitelerinin sayısındaki artış, takip eden bir dizi faydaya bağlanabilir.   Kodlama Yeteneği Gerektirmez Bir CMS kullanmanın en büyük avantajı, Kodlama Becerilerinin web sitesini korumak ve güncellemek için gerekli olmamasıdır. Word dosyalarını düzenleme konusunda makul bir anlayışa sahip olmayan teknik / geliştirici olmayan personel, CMS kullanılarak dakikalar içinde geliştirilen ve tasarlanan web sitesinde içerik oluşturabilir, düzenleyebilir, tasarlayabilir ve yayınlayabilir.   Kolay yönetim CMS, düzenli içerik güncellemeleri talep eden web sitelerinin kolayca yönetilmesini sağlar. Örneğin, e-ticaret mağazalarının, bloglarının vb. Teknik olmayan içerik editörleri, web sitesi sahiplerinin web sitesi sahiplerinin kaydetme saatleri boyunca otomatik olarak yansıtmasını sağlamak için CMS’de web tabanlı bir yönetim paneline kolayca giriş yapabilir.   Hızlı Yayına Alınabilir Bir CMS’nin, web sitesi sahiplerinin bir tasarımcının, geliştiricinin ya da diğer teknik personelin yardımı olmadan web sitesindeki içeriği doğrudan güncellemelerine izin vermesi göz önüne alındığında, web sayfası çok daha yüksek bir hızda “canlı” hale gelir. Daha hızlı yanıt süresiyle, işletmeniz rekabet avantajı elde eder.   Web Sitesinin Görünümü ve İşlevsellik Üzerinden Yüksek Derece Kontrol Etkili temalar, şablonlar ve modüller sayesinde CMS’ler, bir web sitesi tasarlamada ve geliştirmede yüksek grafiksel esneklik, yapısal esneklik, SEO yetenekleri ve genişletilebilirlik sağlayarak onlarla önceden paketlenmiş olarak gelir. Ayrıca, CMS web sitesi tasarımınızın özel ihtiyaçlarını karşılamak için kişiselleştirilmiş çözümleri tercih edebilirsiniz.   Kullanıcı ve Erişim Tanımlama Kolaylığı Belirli kullanıcı profilleri oluşturabilir ve belirli kullanıcıların web sitesinin tasarımını veya belirli bölümlerini CMS ile değiştirmesine izin verebilirsiniz. Değişiklikler otomatik olarak “yayınlanmaya” başlayabilir veya yetkilendirmeye yönelik incelemelerden geçebilir. İçerik kalitesini tehdit etmeden, web sitesinin büyümesi için çeşitli içerik katılımcıları ile çalışabilirsiniz.   Geliştirilebilir Yazılım CMS’ler, bir web sitesinin tasarımını geliştirmek ve işlevlerini genişletmek için eklentilerin ve modüllerin kolayca kurulmasını sağlar.

Kurumsal Web Tasarım

Kullanıcıların %51 ‘i akıllı telefondan web sitelerine bağlanarak, ihtiyacı olan websitesi veya sosyal medya hesabına erişiyor. Geçen yıl yapılan pazar araştırmasına göre firma veya son kullanıcılar hizmet alacakları ve/veya ürün alacakları partnerlerinin mutlaka web sitelerini ziyaret ediyor. Aynı araştırmada kullanıcıların üzde 40’ı firmaların kurumsal web sitelerindeki fotograf ve bilgileri koşulsuz kabul ediyor.

Bu analiz ve araştırmanın sonucunda firmanızın müşteri potansiyelinin minumum %40 ‘ı websitenizde geçiyor. Kurumsal web tasarım ajansı firmanızın hedef kitlesine en uygun tasarımları ve içerikleri hazırlayarak , potansiyel müşterilerinize en profesyonel yaklaşımı belirler.

Profesyonel Kurumsal Web Tasarım da Bulunması Gereken Özellikler

Profesyonel kurumsal web site tasarımı ; web site tasarlanırken tema, hazır yapılardan uzak durularak, firmaya özel tasarıma sahip olmalıdır. Kopya , hazır tema veya basit tasarımlar kalitesiz ve ucuz hissini uyandırır. Unutmayın ki müşterileriniz çok araştırıyor rakiplerinizi inceliyor, kalitesiz tasarımlar firma prestijinizi sarsar.

Hızlı Sağlam yazılım, hazır temalar, hazır scriptler website altyapınıza çok fazla yük bindirerek, sitenizin yavaş olmasına sebeb olur. Kullanıcılar google verilerine göre açılması 2 saniyeden uzun süren kurumsal website ‘yi ziyaret etmeden çıkıyor.

Kurumsal web tasarım güvenliği ; web sitenin güvenliği çok önemlidir. Altyapı yani yazılım ve veritabanı bağlantılarınız dış saldırılara karşı korunmalıdır. Özellikle spam form etkileşimleri ile site trafiğinize erişim kapanabilir.

Mobil uyumluluk ; web siteniz telefon ve tablete göre özel olarak tasarlanmış görsel tasarıma ve web site yazılımına sahip olmalıdır.

Yönetilebilir web tasarım ; web siteniz ne kadar güncel ve trendi takip ederse okadar verimli bilgi paylaşırsınız. Verimli bilgi hem müşteri sadakati ve iş gücünü azaltmak için önemlidir hemde arama motorları için kritik öneme sahiptir.
Kurumsal web tasarım ajansı seçimi; kurumsal websiteniz hazırlanıp yayına girdikten sonra, siteniz teknik desteği, hosting, domain takibi, güncelleme ve yeni entegrasyonlar için ajansınız ile devamlı etkileşim halinde olacaksınız. Ayakları yere basan istediğiniz zaman ulaşabileceğiniz , hizmet kesintisine uğramayacağınız ajans seçimi hayati önem taşımaktadır.

Arama motoru uyumluluğu , dünyanın en pahalı ve en kaliteli hizmetine sahip , çok lüks bir otel yapın ve bu otel kimsenin bilmediği bir dağın başında olsun, Hiçbir müşterinin ulaşamadığı bir otel hiç işe yaramayacaktır. Aynı şekilde müşterilerinizin ulaşamadığı bir kurumsal website ne kadar profesyonel olursa olsun başarısız bir proje anlamına gelmektedir. Arama motorları ile yüzde 100 uyumlu olan, arama motoru dostu kurumsal web site alt yapısı hayati öneme sahiptir.

 

Dijital Pazarlama Ajansı; basit bir ifadeyle, dijital çağda pazarlamanın değişen ihtiyaçlarını karşılamak için gelişen bir reklam ajansıdır.

 

Dijital Pazarlama Ajansları, yeni teknoloji ve modern pazarlama teknikleriyle birlikte grafik tasarım, metin yazarlığı, web tasarım ve video içerikleri bir araya getiriyor. Dijital Ajanslar hızlı değişen dijital dünyada ihtiyaçlarınızı sanat, mühendislik ve yenilikçi fikirlere çözmeyi amaçlar.

 

Dijital Pazarlama Ajanslarının Hizmet Alanları Nelerdir?

 

Bir Dijital ajanstan ne tür hizmet alabilir sorusunu yanıtlamak gerekirse genel olarak aşağıdaki hizmetleri “Tam Hizmet Dijital Ajansı”ndan temin edebilirsiniz; Web sitesi tasarımı ve geliştirme, mobil uygulama tasarımı ve geliştirme, arama motoru pazarlaması (tıklama başına ödeme, yeniden hedefleme), arama motoru optimizasyonu, sosyal medya pazarlaması, içerik oluşturma, çevrim içi müşteri adayı oluşturma, çevrim içi marka geliştirme ve yönetimi, medya kampanyaları, video, e-posta pazarlaması, mobil kampanyalar, logo ve kurumsal kimlik tasarımı.

 

Günümüzde bir markanın başarısı dijital platformlardaki varlığı ile ölçülmektedir. Beğeniler (like), izlenme sayıları, paylaşma oranları, SEO Sırlamaları ve etkileşim oranları bunlardan sadece bazıları. Dijital alanda başarıya ulaşmak için kullanılan iletişim kanallarını ve dijital araçları yakından tanıyıp derinlemesine incelemek gerekir. Dijital platformlardaki yüksek etkileşim oranı bir markanın başarılı dijital pazarlama stratejisi uyguladığının göstergesidir. Unutulmamalıdır ki yüksek etkileşim eşittir yüksek kar oranı demektir ve geleneksel pazarlama stratejileri ne yazık ki dijital platformlar için yetersiz kalmaktadır.

 

Dijital Pazarlama Ajansı ile Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Dijital Ajanslar, yalnızca ilgilendiğiniz kitleyi hedefleyen uygun maliyetli çözümlerde uzmanlaşmıştır.

Dijital Pazarlama Ajanslarından alacağınız hizmetlerin nerdeyse tamamı ölçümlenebilir ve objektif olarak değerlendirebilirsiniz. Size sunduğu hizmetler için dijital platformlarda ölçüm mekanizmaları mevcuttur. Böylece hangi kampanyaların veya iletişim araçların ne kadar geri dönüşü olduğunu görebilir ve çıkan sonuçlara göre reklam bütçelerinizi yeniden düzenleyebilirsiniz.

 

Başarılı Dijital ajanslar kendilerini sürekli yenilerleler güncel trendleri takip eder ve müşterilerinin ihtiyaçlarına göre yeni pazarlama stratejilerle çözümler sunar, sürekli farklı branşlara hizmet verdiklerinden dolayı birçok mecra ile etkileşim halindedirler. Böylelikle hangi Pazarlama yöntemi hangi alanda kullanılması gerektiğini, hangi hedef kitleye hangi dili kullanmaları gerektiğini daha iyi görebilirler.

 

Doğru Dijital Ajans İle Çalışmanın Önemi

Çoğu geleneksel Ajanslar, Dijital Pazarlama Alanında başarı gösterecek Donanım ve bilgi birikimine sahip değillerdir fakat size ürün veya hizmetlerini satmak istediklerinde Dijital Pazarlama alanında da etkin olduklarını söylerler. Örneğin bir Grafik Tasarım Ajansı ne kadar iyi tasarım çıkartsa da müşteri etkileşimi, mobil kullanıcılar veya sosyal medya kanallarında uygulanması gereken pazarlama stratejilerine hakim olmayabilirler.

Yanlış seçilmiş bir Ajans size zaman, para ve en kötüsü, büyüme fırsatlarını kaybetmenize neden olabilir. Paradan tasarruf etme endişesiyle verilmiş yanlış bir karar işlerinizin ve hedeflerinizin yarım kalmasına sebep olabilir, nitelikli ve işinde uzman bir dijital ajans için ek kaynaklar ayırmak işletmeniz, markanız ve sinirleriniz için daha iyi bir tercih olacaktır.