Profesyonel web site yapımı web tasarım ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Kurumsal Web Site Yapımı internet ortamında duyurusunu yapmak istediğiniz konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen bir kitleye en hızlı şekilde ulaşabilen, güncelliğini kolaylıkla koruyan medya ortamıdır. Web Site Yapımı sayesinde ürünlerinizin ve hizmetlerinizin geniş ve ayrıntılı tanıtımını yapabilir, müşterilerinize, bayi ve dağıtım organizasyonlarınıza güncel bilgi ulaştırabilirsiniz.

NEDEN Web Site Yapımı?
İnternet, firmaların pazarlama gücüne artı bir ivme kazandırmaktadır. Kurumlar, 24 saat boyunca bulunduğu bölgeye, tüm Türkiye`ye hatta dünyaya, ürün ve hizmetlerini duyurmaktadır. Web sitesi, Satışları artırma ve yeni pazarlar elde etmede büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Çünkü, Internet üzerinde böyle bir çalışma yapılırken harcanacak zaman, oldukça azalmaktadır. Web site yapımı  neticesinde aranılan bilgiye en hızlı, en güncel ve en kolay ulaşımı sağlamaktadır.

Responsive tasarım, web sitelerinin tüm cihazlarda sorunsuz çalışmasını sağlayan ve uyumlu hale getiren bir tasarım şeklidir. Web sitenizin Smart TV’den tutun en küçük mobil telefon ekranına kadar tüm boyut ve ebatlardaki cihazlarda kusursuz olarak görüntülenmesi sağlayan tasarım şeklidir.  Web sitenizin başarısında responsive tasarımın çok büyük önemi ve katkısı vardır. Zira google ve diğer arama motorları responsive olmayan siteleri artık göz ardı etmektedir.

Responsive Tasarım Nedir?

Responsive web tasarım, duyarlı, uyumlu web tasarım anlamına da gelir. Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz bu web tasarım şekli ilk olarak 2010 yılında ortaya çıktı ve son bir kaç yıldır dünyada ve ülkemizde popüler oldu.

Responsive tasarım, web sitesinin mobil ve tablet cihazlardan girildiğinde site içindeki resim, yazı gibi elementlerin ekran genişliğine göre yeniden şekillenip ekrana tam oturması ile oluşur. Genellikle desktoptablet ve mobil versiyon olarak 3 kademeli şekilde tasarlanır.

Bilindiği gibi web sitelerine mobil cihazlardan girildiğinde ziyaretçiler siteyi görüntülemekte ve gezmekte güçlük yaşarlar. Eğer girdikleri site responsive yada mobil site değilse, okumak istedikleri alanı ancak zoom yaparak, kısıtlı bir alanı görüntüleyebilirler ve kulanım zorluğu çekerler. Site menülerini gezmekte oldukça zordur ve menüler mobil uyumlu olmadığı için genellikle gitmek istedikleri linki bulamayabilirler.

Responsive sitelere mobil cihazlardan girildiğinde menüler şekil değiştirip genellikle üstten açılacak şekilde kullanımı kolay bir versiyona dönüşür. Fontlar ve imajlar alt alta gelerek ekranda zoom yapmadan kolayca okunacak şekilde sıralanır. Hatta mobil versiyonda önem derecesi düşük elementler gizlenir, sadece ziyaretçiye sayfayla ilgili en yalın halde bilgi gösterilir.

Arama motorlarında responsive siteler ciddi şekilde destekleniyor. Bir sayfanın arama motorlarında hem kendi alan adı hem de m.alanadi.com gibi farklı subdomain altında bir mobil versiyonunun olmasındansa tek url ile sayfanın responsive yapılması daha uygun buluyor. Çünkü mobilden yapılan aramalarda genellikle arama motorları sayfanın mobil uyumluluğuna dikkat etmeksizin sonuçları sıralıyor.

Mobilden web site ziyaretleri dünyada %25 seviyelerine yükseldi ve kısa sürede daha da artacak. Bu sebeple responsive özellikli web sitelerinde ciddi bir artış öngörülüyor.

Web sitenin tasarımı özgün olarak ofisimizde tecrübeli grafikerlerimiz tarafından hazırlanmaktadır. Tasarım olabildiğince şık ve yeni teknolojiye uygun olabilmesi için sürekli heyecanla gelişmeleri takip eden bir ekibimiz var. Tasarımın tam istediğiniz gibi olmasını sağlayacak sizden örnek (beğendiğiniz) siteler alıyoruz. Bu doğrultuda kurumsal kimliğiniz ve logonuz baz alınarak işletmenizin sektörüne göre alternatifleri mevcut şekilde tasarım hazırlıyoruz. Tasarımda dikkat ettiğimiz en önemli hususlardan birisi renk uyumudur. Tasarım hatları ne kadar düzgün olursa olsun renk uyumu siteyi göze hoş gösteren en önemli etkendir. Web sitenizin tasarımı size özgü olarak hazırlanmaktadır.

WhatsApp chat