Web Sayfanızı Hızlandırma Yolları

Hızlı yüklenen bir web sitesi neden daha iyi kabul edilir?

Web sitesinin yüklenmesinde 1 saniyelik gecikme süresi, müşteri memnuniyetinde% 16’lık bir düşüşe,
dönüşümde% 7’lik düşüşe ve% 11 daha az sayfa gösterilmesine yol açar ve kullanıcıların % 40’ının
yüklenmesi 3 saniyeden uzun süren bir web sitesinden ayrılır . İleri teknolojiler sayesinde,
web sitelerini olabildiğince gösterişli hale getirmek, web sitelerinin hızından büyük ölçüde
ödün veren yaygın bir eğilimdir. Öyleyse çözüm nedir, daha çekici bir web sitesinden ödün vermek
ya da yükleme hızı pahasına çekici bir web sitesi almak mı? Çözüm, Web Sayfalarınızın yükleme
süresini kısaltan birkaç kullanışlı ipucunda yatar. İşte bunlardan birkaçı.

Bant Genişliğini Azaltın:

Genellikle 100kb ve daha büyük olan daha büyük yüksek kaliteli sayfalar çok büyük ve çok yavaştır. Sayfaların hızlı yüklenmesini sağlamak için en iyi yol, bunları “Sıkıştırma” olarak bilinen bir teknikle sıkıştırmaktır. Sıkıştırma, sayfaların Bant Genişliğini azaltır ve daha sonra HTTP yanıtını azaltır. Dosyanızı hızlandırmak için en iyi seçeneklerden biri, Gzip’i destekleyen tarayıcılar aracılığıyla İnternet seyahatlerindeki toplam trafiğin% 90’ından fazlasını Gzip biçiminde sıkıştırmaktır.

Kaynakların Küçültülmesi:

Şüphesiz, WYSIWYG kaynakları, geliştiricilerin bir web sayfası oluşturmasını çok kolaylaştırır, ancak bazen web sitesinin hızını bir dereceye kadar yavaşlatan karmaşık bir kod oluştururlar. Her kod parçası sayfanıza hacim eklediğinden, tüm ekstra satırları ve boşlukları ortadan kaldırmak çok önemlidir, böylece sayfalarınız olabildiğince temiz hale gelir. HTML’nin optimize edilmiş sürümü için, JavaScript ve CSS’yi küçültmek için PageSpeed ​​Insights Chrome Extension’ın yardımından yararlanabilirsiniz. Closure Compiler, JSMin ve YUI Compressor için.

Optimize Edilmiş Resimler:

İçeriğinizdeki büyük boyutlu resimler, web sayfanızın hızını düşürmek ve önemli ölçüde azaltmak için sonsuza dek sürer. Telaşa gerek yok! Sizi bu sorundan kurtaracak birçok akıllı resim düzenleme aracı vardır. Bu araçları kullanın ve resimlerinizi doğru boyutta kırpın ve mümkün olduğunca küçük tutun. Ayrıca, son kabul edilebilir seviyeye kadar renk derinliğini azaltın ve görüntü yorumlarını azaltın.